Dlaczego biegniemy 18 lipca?

Zastanawiacie się, dlaczego „Rusztowania i szalunki ADAMEK I Maraton wokół Jeziora Rożnowskiego”, odbędzie się akurat 18 lipca? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Jako, iż przy organizacji zawodów, oprócz celu stricte sportowego, przyświeca nam idea nawiązywania do historii regionu, tak też nie inaczej musiało stać się przy wyborze daty przeprowadzenia biegu.

W ten sposób, zagłębiając się w ważne dla Sądecczyzny wydarzenia, zdecydowaliśmy się, niejako naturalnie, na ukazanie Wam jednego z nich, a mianowicie, powodzi, która nawiedziła ją w 1934 roku.

Dlaczego akurat, ta smutna sytuacja zwróciła naszą uwagę?

Gdyż właśnie, dokładnie 18 lipca 1934 roku, przetaczająca się przez region, kulminacyjna fala powodziowa, spowodowała ogromne straty i po jej przejściu przyspieszono decyzję o wybudowaniu zapory wodnej w Rożnowie.

Szczegóły powstania wspomnianej zapory, poznacie oglądając niniejszy film pt. „Zapora – energia dla Niepodległej”. Życzymy Wam miłego odbioru i zapraszamy do zapisu >>>TUTAJ<<< na zawody.


Oczywiście, kolejne edycje naszego biegu, w miarę możliwości, odbywać się będą dokładnie 18 lipca danego roku lub w okolicy tej daty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*