Hipnij na Kozie Żebro

Organizując spotkania biegowe (treningi, zawody) mamy w zwyczaju nawiązywać do historii regionu, miejscowości w której się odbywają. Nie inaczej sytuacja ma miejsce, w przypadku propozycji imprezy biegowej pn. „Hipnij na Kozie Żebro”, którą przygotowaliśmy dla Was w Beskidzie Niskim, a dokładniej na granicy dwóch Gmin: Kamionki Wielkiej i Łabowa.

Stąd też już sama nazwa „Hipnij na Kozie Żebro”, związana jest z gwarą Lachów Sądeckich (hipnij, czyli wyskocz na chwilę). Ponadto, wybrany termin 04 lutego (2023 r.) również jest nieprzypadkowy, gdyż

„3 II 1336 r. królowa Jadwiga za zgodą syna, Kazimierza Wielkiego, nadaje – w nagrodę za wierną służbę – las koło Czarnej Kamionki, Mikołajowi, wójtowi nowosądeckiemu, w celu założenia wsi”*

* źródło: https://parafiakamionkawielka.pl/index.php/historia/

Jako, iż najbliższy, terminowi 03 lutego, weekend przypadał w 2023 roku na 04-05 lutego, nasz trening biegowy, miał się odbyć właśnie 04 lutego 2023 r.

Jednakże, plany zweryfikowała „Matka Natura”, o czym pisaliśmy poniżej:

Odtąd, wsłuchując się w Wasze głosy, postanowiliśmy zapraszać Was na kolejne edycje „Hipnij na Kozie Żebro” w okolicy primaaprilisowego 01 kwietnia.

Jak to jednak nie raz w życiu bywa, druga edycja „Hipnij na Kozie Żebro”, znów po zawirowaniach, zmieniła swój pierwotny termin na ostatni weekend kwietnia:

Zważywszy na rodzinny charakter, które zyskało nasze wydarzenie oraz na szansę na cieplejszą aurę tuż przed długim majowym weekendem, planujemy, biorąc pod uwagę Wasze głosy, pozostać przy tym terminie.

O konkretnej dacie trzeciej edycji „Hipnij na Kozie Żebro” zostaniecie powiadomieni na niniejszej stronie, poprzez jej media społecznościowe oraz gdy zostawicie do siebie kontakt w poniższym formularzu ⇓⇓⇓