„Nie taka Mała Góra” pokazała pazurki

„Mała Góra” pokazała pazurki, a jednocześnie zauroczyła uczestników spotkania „Nie taka Mała Góra”, które odbyło się 02 września 2023 r. na trójstyku Nowego Sącza oraz Gmin: Kamionka Wielka i Nawojowa.

Coś się kończy, coś zaczyna

Niby frazes, lecz nie do końca, gdyż na myśli mamy nie tylko samo wydarzenia „Nie taka Mała Góra”, które koleją rzeczy, gdy się zaczęło, to kiedyś musiało się skończyć, lecz również samą jego lokalizację. Dlaczego? Ponieważ, wzgórze (szczyt) „Mała Góra”, stanowi początek lub jak kto woli zachodni koniec Beskidu Niskiego (który okazał się nie całkiem taki niski :))

Źródło: https://akademiabosegowirusa.pl/trasa-nie-taka-mala-gora-2023

Świńskie pazurki, czyli raciczki

To określenie nasuwa się na myśl, gdy wrócimy wspomnieniami do warunków terenowych, które panowały w sobotę na trasie. Błoto, błoto i jeszcze raz błoto. Na szczęście, Panie i Panowie mogli zrzucić z siebie błotny ciężar, dwukrotnie pokonując w bród rzekę Kamienicę.

fot.: Małgorzata Wygoda

Jak, z przymrużeniem oka”, mawia Karol BOSY WIRUS Trojan – organizator „Nie taka Mała Góra”:

Biegacz, a szczególnie biegacz górski, terenowy, trailowy jest jak świnia. Im bardziej się ubrudzi, zmęczy, „upodli”, tym bardziej się cieszy.

Wesołe zoo

Wszyscy, którzy zdecydowali się wziąć udział w „Nie taka Mała Góra”, otrzymali ciekawe tzw. pakiety startowe oraz pamiątkowe medale.

fot.: Małgorzata Wygoda

Natomiast Ci, którzy najszybciej stawiali susy po leśno-polnych ścieżkach, wrócili do domu z „kicakami”, tj. zającami – statuetkami wraz z upominkami.

fot.: Małgorzata Wygoda

Hop na pieniek

Choć nogi po pokonaniu 7,5 kilometrowej trasy były zmęczone, po poczęstunku i wspólnej biesiadzie przy „ogniu”, trzy Panie i trzech Panów, musiało jeszcze uczynić po jednym ostatnim skoku na… pieniek chwały.

fot.: Małgorzata Wygoda

Gloria

Chwała najsampierw komu

Komu gloria na wysokościach?

Chwała najsampierw tobie

Stare Dobre Małżeństwo, Gloria

Dokładnie, „chwała najsampierw Tobie”: Tobie Droga Uczestniczko, Drogi Uczestniku, za obecność, tworzenie świetnego klimatu, za pokonywanie własnych sportowych barier, gdyż dla nas Wszyscy jesteście Zwycięzcami (bez względu na zajmowane miejsce na liście wyników – https://dostartu.pl/nie-taka-ma-a-gora-cc9605-ccx29094).

 1. Śliwa Jakub – 00:42:19.91 (Limanowa)
 2. Grądalski Łukasz – 00:44:30.13 (WCR Nowy Sącz)
 3. Pałka Magdalena – 00:46:27.57 (Gorlice, Gazele)
 4. Sadecki Witold – 00:46:38.37 (Nowy Sącz, sadecki.org)
 5. Lipiński Robert – 00:48:23.69 (Tarnów, BOPKDMW)
 6. Bodziony Anna – 00:49:31.61 (Niskowa, Visegrad Maraton Rytro)
 7. Popiela Mariusz – 00:49:34.57 (Nowy Sącz, HośPobiegać)
 8. Majewska Natalia – 00:51:16.65 (Nowy Sącz)
 9. Łopuch Robert – 00:53:22.65 (Łabowa, Platinium Travel Team)
 10. Dyda Tomasz – 00:56:25.12 (Nowy Sącz)
 11. Trojan Ireneusz – 00:56:38.18 (Nowy Sącz)
 12. Buźniak Beata – 00:58:53.93 (Nowy Sącz, MKL Brygada Beskidów)
 13. Krerowicz Grzegorz – 00:58:55.37 (Nowy Sącz, MKL Brygada Beskidów)
 14. Szydłowska Wioletta – 01:04:55.5 (Bruśnik)
 15. Wincenty Wojtasiewicz – DNS (Tarnowiec)
 16. Grzegorz Tabor – DNS (Nowy Sącz)
 17. Agnieszka Pawlik-Faron – DNS (Nowy Sącz)

*DNS – Uczestnik nie wystartował (nie pojawił się na linii startu)

Chwała Wam Drodzy Partnerzy, którzy zaangażowaliście się w organizację „Nie taka Mała Góra”! (kliknij w konkretną grafikę, aby przejść do opisu Partnera)

Powspominajmy

Niech te nadchodzące jesienne wieczory umilą Wam i nam, fotografie i filmiki, które czekają pod adresem https://akademiabosegowirusa.pl/zdjecia-z-zawodow. Zaglądajcie tam, co jakiś czas, gdyż w miarę spływania nowych materiałów, będziemy aktualizować tę stronę.

Pozostańmy w kontakcie

Bardzo chcemy być z Tobą w kontakcie, dlatego prosimy Cię o dołączenie do newslettera (co możesz uczynić poniżej ⇓⇓⇓). Dziękujemy!

Śmiało komentuj

Odważnie zostaw komentarz, jakie są Twoje odczucia po wzięciu udziału w „Nie taka Mała Góra”. Może masz jakieś spostrzeżenia, uwagi? Pisz śmiało! Przecież takie wydarzenia organizujemy dla Ciebie, abyś czuła/czuł się jak u siebie w domu!

Do miłego zobaczenia w przyszłym roku 🙂 Będziesz?

2 Komentarze

 1. To był świetny kameralny wyścig. Trochę podbiegów, trochę wody i błota, czyli tak jak lubię. Po dwukrotnym przebiegnięciu przez rzekę przez kilka dni musiałem suszyć buty 🙂 Bardzo dobra organizacja (a zespół roboczy chyba niewielki 🙂 )
  Polecam i dziękuję.

  • Witku 🙂 najpierw dziękujemy Ci za Twoją obecność oraz gorąco gratulujemy „pudła”. Brawo!!! Oczywiście dziękujemy również za dobre słowo i zapraszamy na przyszłoroczną edycję.

   p.s. spostrzegawczość u Ciebie jest na piątkę, gdyż faktycznie, wydarzenie „Nie taka Mała Góra”, przygotowaliśmy w baaardzo małym „zespole roboczym”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*